ЈАВНИ НАБАВКИ

Отворено со Вас

Пријави проблем

Проектот за локална и регионална конкурентност (ПЛРК)

Службен гласник

Моја - општина

Skopjediem

Beeconomy

Кодекс за административни службеници

Кодекс за административни службеници
Општина Неготино
Во тек е реконструкција на уличната водоводна линија на дел од улица “Душан Преграц” во должина од 8️0️ метри PDF Печати

  Со реконструкцијата предвидено е да се замени постоечката водоводна линија со нова со поголем пречник, со што граѓаните кои живеат на оваа улица ќе ја добијат потребната количина на вода до своите домови.

#ЧекорПоЧекор
#Неготино
#Можеме

Повеќе...
 
Градежни активности на втората делница на патен правец Криволак - Пепелиште PDF Печати
 Денес  започна асфалтирањето на втората делница од локалниот пат Криволак – Пепелиште во должина од 4 километри. Интензивно се работи на асфалтирање на вториот дел односно од мостот кај Армискиот полигон „ Криволак “ до регионалниот пат Неготино – Штип во непосредна близина на селото Пепелиште. Според очекувањата на градоначалникот Тони Делков оваа втора фаза би требало да биде завршена до почетокот на наредната недела, со што комплетно би биле реконструирани предвидените 6 км од овој патен правец. Со комплетната реконструкција според Делков ќе се исправи грешката, а воедно и ќе се исполни ветеното спрема граѓаните од овие населени места како и Армискиот полигон Криволак.
 
Повеќе...
 
Oдбележани 19 години од загинувањето на Косте Волканоски PDF Печати
   Со положување на свежо цвеќе на спомен бистата поставена пред Полициската станица во Неготино, членови на семејството Волканоски, градоначалникот Тони Делков, припадници на АРМ, претставници на ОВР Неготино, Синдикатот на МВР  и други делегации, денес ја одбележаа 19 годишнината од загинувањето на бранителот Косте Волканоски кој својот живот трагично го загуби на 25 јуни 2001 година во воениот конфликт на Попова Шапка.
Во рамки на одбележувањето на годишнината од загинувањето на Волканоски, полицискиот синдикат наместо традиционалниот турнир во фудбал кој 13 години по ред се организираше, годинава организираше меморијална велосипедска тура од Полициска станица Неготино до центарот на општина Градско и назад.
 
Повеќе...
 
Посветено за Неготино PDF Печати

На следниот линк може да го погледнете албумот насловен - „Посветено за Неготино“

#ПосветеноЗаНеготино
#ЧекорПоЧекор
#Неготино

 

 
Асфалтирање на патниот правец Долни Дисан – Вешје PDF Печати
   Денес започна асфалтирањето на делницата од патниот правец Долни Дисан – Вешје во должина од 460 метри.
Увид во градежните активности изврши и градоначалникот Тони Делков според кого се очекува во текот на утрешниот ден да завршат градежните активности на овој дел.
По ова следи и изградбата на втората делница од овој патен правец во должина од околу 900 метри.
 
 
Повеќе...
 
8ма по ред акција под името „Со љубов за Неготино“ PDF Печати
    Благодарност до секој еден кој присувствуаше, без вас оваа иницијатива немаше да успее!

Го правиме Неготино поубаво место за живеење!

Се гледаме наредната недела на друга локација

#СоЉубовЗаНеготино

 

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Лист 3 од 248